Služebníci Ježíšova Velekněžského Srdce

Dílo SJVS vzniklo v roce 2008 v návaznosti na celoživotní touhu voršilky Stanislavy Ernstové (1891-1968) založit společenství duší, jejichž posláním by byla služba kněžím v modlitbě a oběti za ně.

Proces blahořečení Matky Stanislavy byl zahájen. Ještě za svého života vyslovila prorocké poselství o společenství, které po její smrti vznikne, a o knězi, který bude duchovním otcem tohoto společenství.

Tímto knězem se stal otec Tomáš Špidlík (1919-2010), pod jehož záštitou dýchá společenství Služebníků těmi nosnými pilíři duchovního života, které staví na osvědčené ignaciánské spiritualitě:

1. úcta k Božskému Srdci;

2. přinášení skryté oběti vlastního srdce (za kněze);

3. vkládání svého života do Ježíšova Velekněžství.

Převážnou většinu společenství tvoří laici a vůbec všichni ti, kdo v podmínkách světa žijí vnitřní zasvěcení, vycházející ze křtu a povolání k všeobecnému kněžství v církvi. Dalšími pilíři života Služebníků jsou světci Pio z Pietrelciny, papež Jan Pavel II. a mnoho dalších.

Všichni, kdo se chtějí stát Služebníky, jsou vítáni: ti, kdo zakusili ve svém srdci touhu Srdce Ježíšova – modlit se a obětovat za kněze. Zvaní jsou doslova všichni: od dětí až po lidi dříve narozené, zdravé i nemocné, naplněné, ale i hledající nebo životem vyčerpané. Vnímáte-li v tichosti svého srdce poslání k této skryté službě, můžete se obrátit na s. Kateřinu Klosovou (email: katerina.klara@seznam.cz)

Toto společenství se zde v místním kostele setkává k modlitbě a adoraci za biskupy a kněze každý druhý a čtvrtý pátek v měsíci po mši svaté, která je v 17:30 h. Všichni jste srdečně zváni!

Helena Ondřejová

helon215@gmail.com

Hedvika

sv. Ignác Antiochijský