Hodové posezení u cimbálu

v sobotu 23.11.2019 od 17.00 hodin v pohostinství Pod Lipůvkou
Bohatá tombola, k tanci a poslechu hraje cimbálová muzika Soláň.
Vstupné: 100,- bez večeře nebo 200,- s večeří (rezervace a prodej vstupenek předem: j.varhany@seznam.cz , tel. 732462396 nebo v sakristii kostela po nedělní ranní mši).

Vystoupení na dnech města Zubří

Vidět zuberský chrámový sbor a scholu  zpívat někde jinde než v jejich přirozeném prostředí (tj. v kostele) se nepoštěstí jen tak často. Jedním z těchto vzácných okamžiků bylo vystoupení obou pěveckých těles dohromady na dnech města Zubří, konkrétně jednom dni – v pátek 6. září odpoledne.

A nejenom, že vystoupili z komfortní zóny v podobě místa, ale také repertoár byl provětrán čerstvým vánkem v podobě nových písní. V asi půlhodinovém programu zazněly krásné skladby v jazyce českém, latinském, afrikánském a dokonce i v takovém, o kterém nikdo neví, odkud pochází, natož vůbec, co by mohl znamenat.

Jako doprovod zvučného sboru byl také potřeba adekvátní počet hudebních nástrojů.  Pavlína Mitášová se zkušeně chopila klavíru, Jarek Křenek kytary a djembe, Jindra Bařák basy a o tóny saxofonu se postaral Kuba Mužík. Velkou zásluhu na nácviku a následného oddirigování povedeného vystoupení má sbormistryně Marie Křenková!

Marie Křenková

Vedoucí sboru
marikrenkova@seznam.cz

Pavlína Mitášová