X

Vystoupení na dnech města Zubří

Vidět zuberský chrámový sbor a scholu  zpívat někde jinde než v jejich přirozeném prostředí (tj. v kostele) se nepoštěstí jen tak často. Jedním z těchto vzácných okamžiků bylo vystoupení obou pěveckých těles dohromady na dnech města Zubří, konkrétně jednom dni – v pátek 6. září odpoledne.

A nejenom, že vystoupili z komfortní zóny v podobě místa, ale také repertoár byl provětrán čerstvým vánkem v podobě nových písní. V asi půlhodinovém programu zazněly krásné skladby v jazyce českém, latinském, afrikánském a dokonce i v takovém, o kterém nikdo neví, odkud pochází, natož vůbec, co by mohl znamenat.

Jako doprovod zvučného sboru byl také potřeba adekvátní počet hudebních nástrojů.  Pavlína Mitášová se zkušeně chopila klavíru, Jarek Křenek kytary a djembe, Jindra Bařák basy a o tóny saxofonu se postaral Kuba Mužík. Velkou zásluhu na nácviku a následného oddirigování povedeného vystoupení má sbormistryně Marie Křenková!

 

 

Kontakty

Marie Křenková

Marie Křenková
Vedoucí sboru
732 165 983
marikrenkova@seznam.cz

Foto

Pavlína Tichá
Vedoucí scholy
775 894 378
mitasova-pavlina@seznam.cz

9. 12. si připomínáme

Blog pana faráře

Nemůže za to ta lesbička?
Jedna moje výborná kamarádka ze mě dokonce asi trochu udělala v rozhovoru pro jeden křesťanský web tu, co statečně odolává ‚výzvám dnešní doby‘ a řeší...