Zpovídání

V naší farnosti mají věřící příležitost se vyzpovídat půlhodinu před každou mší svatou, a to ve zpovědní místnosti nacházející se ve farním kostele nebo v boční kapli kostela Svatého Ducha ve Starém Zubří. Před ranní nedělní mší se zpovídá už od 7h. Doplňuji, že před jedenáctou mší v neděli se už nezpovídá.

Před velkými svátky (Velikonoce, Vánoce atp.) se koná ve farním kostele zpovídání za účasti několika kněží z okolí.

Vždy je možné se domluvit se zuberským farářem individuálně na svaté zpovědi, ať už v kostele nebo jinde.

Přijmout svatou zpověď má každý katolík, který se dopustil těžkého hříchu. Svátost smíření je úžasný Boží dar, díky němuž zakoušíme duchovní vzkříšení.

Adolf

sv. Řehoř Barbarigo