Svátosti nemocných

Svátost pomázání nemocných se v zuberském farním kostele uděluje při společné bohoslužbě v blízkosti liturgické památky sv. Matky Terezy z Kalkaty okolo 5. září.

Jednotlivě se udílejí pomazání nemocným jednou ročně věřícím, kteří už nemohou z různých důvodů přijít do kostela.

Umírajícím se tato svátost vysluhuje kdykoli na požádání.

Opakování pomazání nemocných je možné, pokud dojde ke zhoršení zdravotního stavu.

Pomazání nemocných je určeno vážně nemocným. Připodobňuje věřícího trpícímu Kristu, v nemoci jej pozvedá, a dopustil-li se hříchů, bude mu odpuštěno.