Každé pondělí, úterý, středu, pátek a sobotu od 16:30 do 17:30 budu přijímat případné jednotlivce ke zpovědi, přijímání, popř. ke kratšímu duchovnímu rozhovoru; ve čtvrtek pak od 16:00 do 17:00 a v neděli od 9:00 do 10:30 hod.
Až do odvolání budou slaveny všechny bohoslužby neveřejně. Zadané úmysly budou odslouženy bez účasti lidu. Věřící nejsou vázáni účastí na nedělní mši, doporučuje se zachovat sváteční odpočinek.
Provoz farního úřadu v nezbytných záležitostech je zachován. Pro nemocné jsem připraven ve dne v noci k návštěvě v jejich domě.

Mše svatá z chrámu sv. Kateřiny Alexandrijské v Zubří
Sobota 4. dubna od 17:30 hod

Další záznamy mší naleznete v událostech na odkazu zde: Záznamy bohoslužeb

Svátosti nemocných

Svátost pomázání nemocných se v zuberském farním kostele uděluje při společné bohoslužbě v blízkosti liturgické památky sv. Matky Terezy z Kalkaty okolo 5. září.

Jednotlivě se udílejí pomazání nemocným jednou ročně věřícím, kteří už nemohou z různých důvodů přijít do kostela.

Umírajícím se tato svátost vysluhuje kdykoli na požádání.

Opakování pomazání nemocných je možné, pokud dojde ke zhoršení zdravotního stavu.

Pomazání nemocných je určeno vážně nemocným. Připodobňuje věřícího trpícímu Kristu, v nemoci jej pozvedá, a dopustil-li se hříchů, bude mu odpuštěno.

Ivana

sv. Izidor

1. čtení: Ez 37,21-28
Žalm: Jer 31