Svatba

Každý katolický křesťan je povinen uzavřít manželství kanonickou formou, což neznamená nic jiného než dle katolického obřadu.

V našich současných podmínkách lze, s dovolením či dispenzí ordináře, uzavřít církevní sňatek i s nekatolíkem či nekřesťanem. O dalších podrobnostech se mohou snoubenci informovat u svého faráře.

Protože se v Zubří koná vcelku dost svateb, je potřeba si zavčasu objednat termín. Dále je nutno sepsat na faře snubní protokol. Přitom budou snoubenci poučeni o dalších jednotlivostech.

Jako příspěvek k budoucímu manželskému životu nabízí Církev našim snoubencům i hodnotnou předmanželskou přípravu, do níž je zapojen nejen farář, ale i tým laických spolupracovníků.

Adolf

sv. Řehoř Barbarigo