Chrámový sbor

Počátky chrámového sboru nejsou zaznamenány. V padesátých letech 20. století vedl sbor varhaník Jan Pernica. Obsazeny byly všechny čtyři hlasy a o slavnostech, zvláště o Vánocích, byl zpěv doprovázen i hudbou. Někdy smyčcovou, jindy dechovou.
Lidí ochotných ke zpěvu bývalo dost, složitější bylo najít vedoucího.

Od 80. let 20. století se zde vystřídalo několik dirigentek, které dojížděly z okolí.

Od roku 2005 do roku 2009 sbor prakticky neúčinkoval, obnovil se v roce 2010 při příležitosti posvěcení kostela.

V současné době je vedoucí Marie Křenková a počet zpěváků se rozrostl na více než třicet. Zkoušky nebývají pravidelně, více se cvičí před Vánocemi, Velikonocemi a před příležitostnými koncerty.

Uvítáme v našich řadách kohokoli, kdo by chtěl zpěvem chválit Boha a přispět k radosti druhým.

Setkání u Ludvíka

Chrámový sbor
30. 10. 2019
Přečíst článek