X

Misijní Klubko

Jednoho krásného zářijového odpoledne se do naší farnosti přikoulelo pestrobarevné klubíčko, které spojilo všechny tvořivé a aktivní děti naší farnosti. Z dřívějších Šikulek se tak od nového školního roku 2016 stalo Misijní klubko, které podporuje Papežská misijní díla.

Misijní klubko je parta správných kamarádů, kteří chtějí nejen zažít srandu, ale rádi by svou tvořivostí či modlitbou pomohli dětem po celém světě. V rámci misijního klubka se setkávají především děti od 3 do 15 let. Scházíme se nepravidelně na faře v Zubří. Společně pak tvoříme různé výrobky, hrajeme hry, zpíváme, pečeme a chodíme na procházky.

Naše heslo zní: Děti pomáhají dětem.“

Některé z aktivit na podporu Papežských misijních děl (PMD) jsou  Misijní neděle, Misijní koláč nebo Misijní jarmark.

 

MISIJNÍ NEDĚLE A MISIJNÍ KOLÁČ 2018

V loňském roce jsme s dětmi již potřetí slavili Misijní neděli, tentokrát se konala 21. 10. 2018. Již den předtím, tedy v sobotu se děti společně pod vedením zkušených pekařek snažily připravit nějakou tu dobrůtku ke kávičce, tzv.  Misijní koláč.

V neděli jsme pak prodejem dobrůtek a samozřejmě také vašimi dary získali 9 758 Kč a 2,30 euro, které byly připsány na účet Papežských misijní děl (PMD) po odečtení režie. Velký dík patří také našim myslivcům, kteří si vybrali tuto neděli k poděkování za přírodu, o podporu v jejich činnosti, která je nenahraditelná.

Obrovské Pán Bůh zaplať!

 

Aktuality

Misijní koláč

Misijní Klubko
21. 02. 2019
Již tradiční Misijní neděle ve farnosti voněla. Všichni jsme se přesvědčili, že naše děti a dorost pod odborným dohledem umí řádně přiložit ruku k dílu....
Přečíst článek

Fotogalerie

Kontakty

Foto

Iveta Petřeková

iveta.petrekova@seznam.cz

srpen 2020
Po
Út
St
Čt
So
Ne

5. 8. si připomínáme

Kristián

Posvěcení římské baziliky Panny Marie

1. čtení: Jer 31,1-7
Žalm: Jer 31
Evangelium: Mt 15,21-28

Blog pana faráře

Výklad mešního obřadu 7.
Liturgický pozdrav Po znamení kříže se obrací předsedající k věřícím liturgickým pozdravem: „Pán s vámi!“ Předsedá-li sám biskup, užívá slov Zmrtvýchvstalého: „Pokoj vám.“ (Lk 24,36) Vzkříšený Kristus...