X

On-line přenosy bohoslužeb

Před kliknutím na níže uvedený odkaz aktualizujte okno svého prohlížeče; to platí i v případě jakéhokoliv problému s přenosem.

Farní kostel v Zubří (Ne, 25. října 2020)

Farní kostel v Zubří (Pá, 23. října 2020)

 


Od 22. října 2020 bude možno navštívit naše kostely výhradně pro individuální duchovní péči, tj. svatá zpověď či sv. přijímání nebo osobní modlitba – setkat se nemohou víc, než 2 lidé kromě rodiny. Výhradně takto zůstane kostel otevřen.

Přímé přenosy mší svatých budou pokračovat – ve středu a pátek v 17:30 a v neděli v 7:45.

Farní kostel sv. Kateřiny v Zubří – pondělí, úterý, pátek, sobota od 16:30 do 17:30; neděle od 8:45 do 10:00

Kaple Svatého Ducha ve Starém Zubří – středa od 8:30 do 9:30

Farní kostel sv. Cyrila a Metoděje ve Vidči – čtvrtek a neděle 16:00 – 17:00

Mší svatých se bude účastnit jen kněz s asistencí.

Misijní Klubko

Jednoho krásného zářijového odpoledne se do naší farnosti přikoulelo pestrobarevné klubíčko, které spojilo všechny tvořivé a aktivní děti naší farnosti. Z dřívějších Šikulek se tak od nového školního roku 2016 stalo Misijní klubko, které podporuje Papežská misijní díla.

Misijní klubko je parta správných kamarádů, kteří chtějí nejen zažít srandu, ale rádi by svou tvořivostí či modlitbou pomohli dětem po celém světě. V rámci misijního klubka se setkávají především děti od 3 do 15 let. Scházíme se nepravidelně na faře v Zubří. Společně pak tvoříme různé výrobky, hrajeme hry, zpíváme, pečeme a chodíme na procházky.

Naše heslo zní: Děti pomáhají dětem.“

Některé z aktivit na podporu Papežských misijních děl (PMD) jsou  Misijní neděle, Misijní koláč nebo Misijní jarmark.

 

MISIJNÍ NEDĚLE A MISIJNÍ KOLÁČ 2018

V loňském roce jsme s dětmi již potřetí slavili Misijní neděli, tentokrát se konala 21. 10. 2018. Již den předtím, tedy v sobotu se děti společně pod vedením zkušených pekařek snažily připravit nějakou tu dobrůtku ke kávičce, tzv.  Misijní koláč.

V neděli jsme pak prodejem dobrůtek a samozřejmě také vašimi dary získali 9 758 Kč a 2,30 euro, které byly připsány na účet Papežských misijní děl (PMD) po odečtení režie. Velký dík patří také našim myslivcům, kteří si vybrali tuto neděli k poděkování za přírodu, o podporu v jejich činnosti, která je nenahraditelná.

Obrovské Pán Bůh zaplať!

 

Aktuality

Misijní koláč

Misijní Klubko
21. 02. 2019
Již tradiční Misijní neděle ve farnosti voněla. Všichni jsme se přesvědčili, že naše děti a dorost pod odborným dohledem umí řádně přiložit ruku k dílu....
Přečíst článek

Fotogalerie

Kontakty

Foto

Iveta Petřeková

iveta.petrekova@seznam.cz

27. 10. si připomínáme

Šarlota, Zoe

sv. Frumencius

1. čtení: Ef 5,21-33
Žalm: Zl 128
Evangelium: Lk 13,18-21

Blog pana faráře

Irenka
Psal se rok devatenáctistý devadesátý devátý. Uherský Brod. Zrovna odbíjela hrana „celému krásnému dvacátému století“ (Jarek Nohavica, Těšínská). Čert to vem´! Důležitější bylo, že konečně...