Každé pondělí, úterý, středu, pátek a sobotu od 16:30 do 17:30 budu přijímat případné jednotlivce ke zpovědi, přijímání, popř. ke kratšímu duchovnímu rozhovoru; ve čtvrtek pak od 16:00 do 17:00 a v neděli od 9:00 do 10:30 hod.
Až do odvolání budou slaveny všechny bohoslužby neveřejně. Zadané úmysly budou odslouženy bez účasti lidu. Věřící nejsou vázáni účastí na nedělní mši, doporučuje se zachovat sváteční odpočinek.
Provoz farního úřadu v nezbytných záležitostech je zachován. Pro nemocné jsem připraven ve dne v noci k návštěvě v jejich domě.

Mše svatá z chrámu sv. Kateřiny Alexandrijské v Zubří
Sobota 4. dubna od 17:30 hod

Další záznamy mší naleznete v událostech na odkazu zde: Záznamy bohoslužeb

Křest

Zubří patří k farnostem, kde nevymírají. Ročně se tu udělí okolo čtyřiceti křtů., převážně novorozeňat.

Každý katolický rodič má povinnost dát neprodleně po narození své dítě pokřtít. V zuberské farnosti křtíme pravidelně o poslední neděli v měsíci při jedenácté mši svaté. V rozumných důvodech se křtí i jindy. Je nezbytné, aby se rodiče osobně dostavili na faru a křest domluvili.

U dospělých žadatelů o křest se předpokládá důkladné uvedení do života z víry, což obyčejně obnáší také katechumenát. Samotný křest bývá obvykle udílen během velikonoční vigilie.

Křest je ke spáse nevyhnutelný. Činí z nás Boží děti, uvádí do Církve a odpouští všechny hříchy.

Ivana

sv. Izidor

1. čtení: Ez 37,21-28
Žalm: Jer 31