Křest

Zubří patří k farnostem, kde nevymírají. Ročně se tu udělí okolo čtyřiceti křtů., převážně novorozeňat.

Každý katolický rodič má povinnost dát neprodleně po narození své dítě pokřtít. V zuberské farnosti křtíme pravidelně o poslední neděli v měsíci při jedenácté mši svaté. V rozumných důvodech se křtí i jindy. Je nezbytné, aby se rodiče osobně dostavili na faru a křest domluvili.

U dospělých žadatelů o křest se předpokládá důkladné uvedení do života z víry, což obyčejně obnáší také katechumenát. Samotný křest bývá obvykle udílen během velikonoční vigilie.

Křest je ke spáse nevyhnutelný. Činí z nás Boží děti, uvádí do Církve a odpouští všechny hříchy.

Adolf

sv. Řehoř Barbarigo