X

Schola Katalaxa

Počátek scholy v Zubří se traduje již do roku 1982, kdy se začalo scházet pět malých děvčat z prvního stupně základní školy pod vedením varhaníka Bohuslava Pernici. Schola se pak více rozvíjela za působení P. Plachého od roku 1985 a především po roce 1990 za P. Vojtěcha Kološe.

Členové scholy spolu prožívali různé výlety, společné dovolené, sportovní utkání a spoustu dalších akcí. Není proto divu, že zde vznikala opravdu pevná přátelství na celý život. Mnoho času věnovali také aktivitám pro děti, z čehož také postupně vyplynula „malá schola“.

Víc jak 15 let pořádala schola s dalšími dobrovolníky Mikulášskou besídku pro celé město, která se odehrávala v městském klubu a někdy se zapojilo až 60 účinkujících. Schola uspořádala celou řadu koncertů a také pravidelně jezdila koncertovat do naší družební obce Rosdorf v Německu.

Ve vedení scholy se vystřídaly Blanka Petřeková, Vladislava Jaroňová později provdaná Machová, Marie Majerová nyní Křenková a Kristýna Hoferová. V současné době vede scholu Pavlína Mitášová.

Nemálo z výše zmíněného platí o zuberské schole Katalaxa také dnes. Ptáte se proč právě Katalaxa? Dám vám malou nápovědu. Zuberský kostel je zasvěcen svaté Kateřině Alexandrijské, a protože jsme chtěli název nějakým způsobem spojit právě s naší farností a kostelem, zkrácenina Katalaxa se zdála jako supr východisko.

Nyní máme ve schole Katalaxa asi 15 členů (ale vůbec nejsme proti, kdybychom se měli ještě rozrůst) a až na Mikulášské besídky se stále držíme toho, že si kromě zpívání rádi užijeme i nějakou tu srandu v podobě výletů, soustředění, přespávaček, sportovních akcí a tak dále.

Zde přikládáme odkaz na dvě písničky v našem podání, které jsme si nahráli při nedělním zpívání na mši. Hoden je Beránek a naši oblíbenou Blahoslavení.

 

Aktuality

Za Aslanem putujeme zemí neznámou...

Za Aslanem putujeme zemí neznámou...

Ministranti Schola Katalaxa Malá schola
17. 09. 2019
Většina z nás už někdy o Narnii slyšela. Ať už ze série knih od britského spisovatele C. S. Lewise nebo později z filmového zpracování režiséra A. Adamsona....
Přečíst článek
Vystoupení na dnech města Zubří

Vystoupení na dnech města Zubří

Schola Katalaxa Chrámový sbor
10. 09. 2019
Vidět zuberský chrámový sbor a scholu  zpívat někde jinde než v jejich přirozeném prostředí (tj. v kostele) se nepoštěstí jen tak často. Jedním z těchto...
Přečíst článek

Fotogalerie

Kontakty

Foto

Pavlína Mitášová
Vedoucí scholy
775 894 378
mitasova-pavlina@seznam.cz

srpen 2020
Po
Út
St
Čt
So
Ne

5. 8. si připomínáme

Kristián

Posvěcení římské baziliky Panny Marie

1. čtení: Jer 31,1-7
Žalm: Jer 31
Evangelium: Mt 15,21-28

Blog pana faráře

Výklad mešního obřadu 7.
Liturgický pozdrav Po znamení kříže se obrací předsedající k věřícím liturgickým pozdravem: „Pán s vámi!“ Předsedá-li sám biskup, užívá slov Zmrtvýchvstalého: „Pokoj vám.“ (Lk 24,36) Vzkříšený Kristus...