X

On-line přenosy bohoslužeb

Před kliknutím na níže uvedený odkaz aktualizujte okno svého prohlížeče; to platí i v případě jakéhokoliv problému s přenosem.

Farní kostel v Zubří (Ne, 25. října 2020)

Farní kostel v Zubří (Pá, 23. října 2020)

 


Od 22. října 2020 bude možno navštívit naše kostely výhradně pro individuální duchovní péči, tj. svatá zpověď či sv. přijímání nebo osobní modlitba – setkat se nemohou víc, než 2 lidé kromě rodiny. Výhradně takto zůstane kostel otevřen.

Přímé přenosy mší svatých budou pokračovat – ve středu a pátek v 17:30 a v neděli v 7:45.

Farní kostel sv. Kateřiny v Zubří – pondělí, úterý, pátek, sobota od 16:30 do 17:30; neděle od 8:45 do 10:00

Kaple Svatého Ducha ve Starém Zubří – středa od 8:30 do 9:30

Farní kostel sv. Cyrila a Metoděje ve Vidči – čtvrtek a neděle 16:00 – 17:00

Mší svatých se bude účastnit jen kněz s asistencí.

Schola Katalaxa

Počátek scholy v Zubří se traduje již do roku 1982, kdy se začalo scházet pět malých děvčat z prvního stupně základní školy pod vedením varhaníka Bohuslava Pernici. Schola se pak více rozvíjela za působení P. Plachého od roku 1985 a především po roce 1990 za P. Vojtěcha Kološe.

Členové scholy spolu prožívali různé výlety, společné dovolené, sportovní utkání a spoustu dalších akcí. Není proto divu, že zde vznikala opravdu pevná přátelství na celý život. Mnoho času věnovali také aktivitám pro děti, z čehož také postupně vyplynula „malá schola“.

Víc jak 15 let pořádala schola s dalšími dobrovolníky Mikulášskou besídku pro celé město, která se odehrávala v městském klubu a někdy se zapojilo až 60 účinkujících. Schola uspořádala celou řadu koncertů a také pravidelně jezdila koncertovat do naší družební obce Rosdorf v Německu.

Ve vedení scholy se vystřídaly Blanka Petřeková, Vladislava Jaroňová později provdaná Machová, Marie Majerová nyní Křenková a Kristýna Hoferová. V současné době vede scholu Pavlína Mitášová.

Nemálo z výše zmíněného platí o zuberské schole Katalaxa také dnes. Ptáte se proč právě Katalaxa? Dám vám malou nápovědu. Zuberský kostel je zasvěcen svaté Kateřině Alexandrijské, a protože jsme chtěli název nějakým způsobem spojit právě s naší farností a kostelem, zkrácenina Katalaxa se zdála jako supr východisko.

Nyní máme ve schole Katalaxa asi 15 členů (ale vůbec nejsme proti, kdybychom se měli ještě rozrůst) a až na Mikulášské besídky se stále držíme toho, že si kromě zpívání rádi užijeme i nějakou tu srandu v podobě výletů, soustředění, přespávaček, sportovních akcí a tak dále.

Zde přikládáme odkaz na dvě písničky v našem podání, které jsme si nahráli při nedělním zpívání na mši. Hoden je Beránek a naši oblíbenou Blahoslavení.

 

Aktuality

Za Aslanem putujeme zemí neznámou...

Za Aslanem putujeme zemí neznámou...

Ministranti Schola Katalaxa Malá schola
17. 09. 2019
Většina z nás už někdy o Narnii slyšela. Ať už ze série knih od britského spisovatele C. S. Lewise nebo později z filmového zpracování režiséra A. Adamsona....
Přečíst článek
Vystoupení na dnech města Zubří

Vystoupení na dnech města Zubří

Schola Katalaxa Chrámový sbor
10. 09. 2019
Vidět zuberský chrámový sbor a scholu  zpívat někde jinde než v jejich přirozeném prostředí (tj. v kostele) se nepoštěstí jen tak často. Jedním z těchto...
Přečíst článek

Fotogalerie

Kontakty

Foto

Pavlína Mitášová
Vedoucí scholy
775 894 378
mitasova-pavlina@seznam.cz

27. 10. si připomínáme

Šarlota, Zoe

sv. Frumencius

1. čtení: Ef 5,21-33
Žalm: Zl 128
Evangelium: Lk 13,18-21

Blog pana faráře

Irenka
Psal se rok devatenáctistý devadesátý devátý. Uherský Brod. Zrovna odbíjela hrana „celému krásnému dvacátému století“ (Jarek Nohavica, Těšínská). Čert to vem´! Důležitější bylo, že konečně...