X

Schola

Počátek scholy v Zubří je v roce 1982, kdy začalo pět malých děvčat z prvního stupně základní školy pod vedením varhaníka Bohuslava Pernici. Schola se pak víc rozvíjela za působení P. Plachého od roku 1985 a především po roce 1990 za P. Vojtěcha Kološe.

Členové scholy spolu prožívali různé výlety, společné dovolené, sportovní utkání a další akce. Mnoho času věnovali také aktivitám pro děti, z čehož také vznikla „malá schola“.

Víc jak 15 let pořádala schola s dalšími dobrovolníky Mikulášskou besídku pro celé město, která se odehrávala v městském klubu a někdy bylo až 60 účinkujících. Schola uspořádala celou řadu koncertů a také pravidelně jezdila koncertovat do naší družební obce Rosdorf   v Německu.

Ve vedení scholy se vystřídaly Blanka Petřeková, Vladislava Jaroňová později provdaná Machová, Marie Majerová nyní Křenková a Kristýna Hoferová. V současné době vede scholu Pavlína Mitášová.

Nadcházející události

Fotogalerie

Kontakty

15. 7. si připomínáme

Jindřich

sv. Bonaventura

1. čtení: Ex 1,8-14.22
Žalm: Zl 124
Evangelium: Mt 10,34-11,1

Blog pana faráře

Obřad svátosti smíření V.
Liturgie svátostného smíření pro jednoho kajícníka Nyní se budeme zabývat tím, co je římským katolíkům důvěrně známé: liturgií svátostného smíření pro jednoho kajícníka. Každý liturgický...