Farní Evangelizační Buňka

První farní Evangelizační Buňka Římskokatolické farnosti Zubří je křesťanské společenství v současnosti o dvanácti bratrech a sestrách v Kristu. Animací (vedením) je z vůle Páně pověřen Milan Volf. Společenství se zrodilo z rožnovských Kurzů Alfa, skrze rožnovské spolčo sv. Františka až k zubřanské Malé škole modlitby, inspirované iniciativou/výzvou otce Arcibiskupa Jana Graubnera v roce 2013.

Světlo Kristovo zářící z Novo-evangelizačních forem typu „Kurzy Alfa“ či „Farní Evangelizační Buňky“ nás velmi zasáhlo. Stalo se trvalým zpřítomněním Pána ve společenství věřících a zefektivněním lidské pohotovosti/ochoty sdílet s našimi bližními (OIKOS tj. rodina, přátelé, sousedé, spolupracovníci, farnost) konstruktivní vztahy a smysluplné životní příběhy. V současnosti se scházíme každou neděli od 18:30 na faře ŘKF Zubří nebo u někoho z nás v jeho rodinném příbytku. Obsah setkání je vždy formačně-modlitební, typický pro FEB: chvály/ díky/ svědectví/ katecheze/ věrouka/ prosby/ přímluvná modlitba. Tomu všemu předchází i adorační půlhodinka od 17:30 ve farním kostele v Zubří. „Nezapomínejte na Boží skutky!“ (Žalm 78 /77/)

Adolf

sv. Řehoř Barbarigo