Hodové posezení u cimbálu

VYPRODÁNO

Večeře se bude podávat v 19.00 hod.

Národní pracovní brigáda na Svatém Hostýně

Otec Kelnar, farář z pražské Farnosti u kostela Matky Boží před Týnem, který se dlouhou dobu angažuje na Svatém Hostýně (v současné době je členem výboru Matice svatohostýnské), zorganizoval v sobotu 12. října od 8:30 Národní pracovní brigádu zaměřenou na zvelebení Svatého Hostýna. Zúčastnilo se jí třicet ochotných mužů a žen z celé republiky a odvedli při ní kus užitečného díla. Z naší farnosti se jí zúčastnili dva muži – pánové Jaroslav Palát a Jiří Koleček. Podíleli se na vyklizení bývalé koksové kotelny za poutním domem č. 3 a kácení kůrovcem napadených stromů. Brigádníci končili po 17. hodině a před bazilikou poděkovali Panně Marii Svatohostýnské za krásné počasí a za to, že je uchránila před úrazem.

Fotogalerie z akce:

Nikola

sv. Felix z Valois

1. čtení: 2Mak 7,1.20-31
Evangelium: Lk 19,11-28

Misijní neděle
Slavíme s celou církví misijní neděli. Tímto předmětem se právě zabývá ve Vatikánu i mimořádná synoda o Amazonii. Hledají se mimojiné cesty, jak zajistit křesťanským společenstvím...