X

On-line přenosy bohoslužeb

Před kliknutím na níže uvedený odkaz aktualizujte okno svého prohlížeče; to platí i v případě jakéhokoliv problému s přenosem.

Farní kostel v Zubří (Ne, 25. října 2020)

Farní kostel v Zubří (Pá, 23. října 2020)

 


Od 22. října 2020 bude možno navštívit naše kostely výhradně pro individuální duchovní péči, tj. svatá zpověď či sv. přijímání nebo osobní modlitba – setkat se nemohou víc, než 2 lidé kromě rodiny. Výhradně takto zůstane kostel otevřen.

Přímé přenosy mší svatých budou pokračovat – ve středu a pátek v 17:30 a v neděli v 7:45.

Farní kostel sv. Kateřiny v Zubří – pondělí, úterý, pátek, sobota od 16:30 do 17:30; neděle od 8:45 do 10:00

Kaple Svatého Ducha ve Starém Zubří – středa od 8:30 do 9:30

Farní kostel sv. Cyrila a Metoděje ve Vidči – čtvrtek a neděle 16:00 – 17:00

Mší svatých se bude účastnit jen kněz s asistencí.

Nový svícen v kapli

Naše kaple slaví letos dvacetiny, a proto jí přinášíme hezký dárek. Je možné, že výroba oltářního svícnu byla zamýšlena již při stavbě samotného kostelíku. Oslovili jsme tedy pana architekta Marka Štěpána, který se mezitím stal velice známým umělcem (Ostrava-Zábřeh, Sazovice, Brno-Lesná), a nechali jsme si od něj vyrobit návrh. Upustili jsme od původní myšlenky svícnu bronzového, protože by nezapadal svým charakterem do rázu kaple.

Návrh si přizpůsobil umělecký kovář z Valašského Meziříčí Josef Hruška se svým zetěm. Pan Hruška se podílel na kovaných prvcích, jež jsou součástí interiéru, už před dvaceti lety. Nyní vlastně navazuje, již v důchodu, na své dílo. Skleněné prvky vytvořil Mistr sklář Ondřej Strnadel, pedagog ze Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské ve Valašském Meziříčí. Odbornou radou přispěla naše farnice Iveta Petřeková. Konečnou instalaci za pomocí chemické kotvy provedl náš farník Jaroslav Palát.

Svícen připomíná dva šlahouny pnoucí se po oltářním kameni. Do nich jsou kousek pod kalíšky na odkapávající vosk, ztvárněné ve tvaru listu, vetkány dva skleněné démanty: Dialog skla se železem vyjadřuje napětí mezi pevností a křehkostí.

Nový artefakt bude požehnán prostým způsobem při slavnostní bohoslužbě o letnicích 31. května 2020 v 15 h.

Otec Pavel Hödl nechal liturgický předmět vyrobit a zaplatil. Celkové náklady byly 7.538 Kč.

Všechno k větší slávě a cti Boží.

Více fotografií v galerii.

27. 10. si připomínáme

Šarlota, Zoe

sv. Frumencius

1. čtení: Ef 5,21-33
Žalm: Zl 128
Evangelium: Lk 13,18-21

Blog pana faráře

Irenka
Psal se rok devatenáctistý devadesátý devátý. Uherský Brod. Zrovna odbíjela hrana „celému krásnému dvacátému století“ (Jarek Nohavica, Těšínská). Čert to vem´! Důležitější bylo, že konečně...