Zájezd do Portugalska - Fatimy

Milí farníci, letecký zájezd do Portugalska, do Fatimy a na další památná místa, je plánován na 23. června 2022. Oslovil jsem jako obvykle osvědčenou cestovní kanceláři VOMA, která má s Portugalskem letité zkušenosti.

Původně bylo ze Zubří a dalších míst přihlášeno 16 lidí, v minulém týdnu se odhlásilo pět lidí. Cestovní kancelář už ale uhradila zálohy za letenky ve výši 15 tisíc Kč, což je částka nevratná.

Přiznávám, že jsem z tohoto přístupu cestujících, přihlašujících se a odhlašujících se podle libosti, rozčarován. Je to nejen vůči mě, ale hlavně cestovní kanceláři unfair.

Pokud se do 14. března nepřihlásí další cestující, zvažuji zrušení celého zájezdu, s tím, že výlohy vzniklé cestovní kanceláři uhradím z vlastní kapsy.

Z hlediska epidemiologického: Očkování do Portugalska je zatím povinné, ale do léta je vysoce pravděpodobné, že tomu bude jinak. Jsou ale i jiné možnosti: Stačí prodělaná nemoc (180 dní od prodělané nemoci), případně negativní PCR (72 hodin před nástupem na cestu).

Pročtěte si, pokud Vás tento letecký zájezd zaujme, bližší program a předběžně se ohlašujte, máte-li zájem se cesty zúčastnit.

Přikládám plánovaný program

Termín:  23. 06. – 30. 06. 2022

Program:

1. den: Odlet z Prahy ve 13,25 h. do Lisabonu (přílet 16,00 h.) a přeprava portugalským autobusem do Fátimy na ubytování do hotelu na celý pobyt. Večeře. Večerní Ave Maria.
  2. den: Ráno mše svatá. Snídaně. Tomar – návštěva kláštera Kristových rytířů. Přejezd do Óbidos, které je historickým královským městečkem. Večeře. Večerní Ave Maria. Nocleh.
  3. den: Ráno mše svatá. Snídaně. Lisabon – celodenní program (nová část Lisabonu, přejezd přes most 25. dubna, socha Krista Krále, Belém, kostel kláštera Jeronýmů) . Večeře. Večerní Ave Maria. Nocleh
  4. den: Snídaně. Celý den poutní program ve Fátimě – mše svatá, křížová cesta, Aljustrel (vesnička spojená s životem pasáčků). Večeře. Večerní Ave Maria. Nocleh.
  5. den: Snídaně. Porto, Aveiro (možná, že v tomto místě by se uskutečnila mše svatá). Večeře. Večerní Ave Maria. Nocleh.
  6. den: Ráno mše svatá. Snídaně. Sintra (exteriér královského historického paláce), Cabo Da Roca, Cascais. Večeře. Večerní Ave Maria. Nocleh.
  7. den: Snídaně. Coimbra. Odpoledne ve Fátimě – zakončení naší poutě mší svatou. Večeře. Večerní Ave Maria. Nocleh.
  8. den: Snídaně . Odjezd z hotelu v cca 09,00 h. Odlet z Lisabonu do Prahy – přílet v 18,40 hod.

Předpokládaná cena:  23 700 Kč

Cena obsahuje: letenku (volíme kvalitní osvědčené aerolinky, nikoli nízkonákladové), letištní taxu, portugalský autobus, 7x ubytování v hotelu ve Fátimě, 7x snídaně, 7x večeře, komplexní pojištění.

P. Pavel Hödl, SL.L.

fazubri@ado.cz

Polednice pátek (24. června 2022 - Porto)
„Tam se třásli strachem, kde nebylo strachu.“ (srov. Ž 13)     Hurá, podařilo se mi vypravit takřka padesátičlennou skupinu poutníků do Portugalska. Zpočátku vše...