X

Setkání schol v Zašové 30.4.2022

Společně si zazpívat, navzájem se inspirovat a prožít příjemný den ve společnosti schol z našeho děkanátu, to je hlavní myšlenka akce Setkání schol, na které jsme s naší zuberskou Katalaxou vyrazili v sobotu 30. dubna do Zašové. Na setkání schol se vždy moc těšíme. Zpravidla na ně jezdíme do Lidečka, kde se každý rok na podzim tato zpěvácká přehlídka pořádá. Kvůli všudypřítomnému koronaviru byly ale poslední dva ročníky zrušeny. Proto jsme byli velmi rádi, když nám přišla pozvánka do Zašové. Pod vedením naší scholmistryně Pavlíny Tiché jsme nacvičili krátký pěvecký program, pak už zbývalo jen pořádně naladit nástroje, vytáhnout ze skříní naše žlutá trička a vyrazit.

V zašovském Kulturním domě jsme se nakonec potkali v poměrně komorním společenství s dalšími třemi scholami – z Kelče, Rožnova pod Radhoštěm a Hutiska-Solance. Při jednotlivých vystoupeních tak v sále zavládla rodinná atmosféra, která ještě podpořila naši dobrou náladu a chuť zpívat.

Po představení všech účinkujících přišla na řadu odpolední část programu, a to prohlídka věže místního kostela. Soudě podle vrstvy prachu na dřevěných schůdkách a slov našeho průvodce se do těchto tajemných míst mnoho lidí jen tak nedostane. My jsme měli tu čest prohlédnout si nejen kostelní půdu, ale také všechny zvony a slyšet odbíjení hodin jen pár metrů od nich, což byl opravdu zážitek.

Třešničkou na dortu celého programu pak byla povzbudivá návštěva Marie Hrnčiříkové ze skupiny Adorare, která nám se svým manželem prozradila pár užitečných tipů na to, jak pořádat večery chval také v našich farnostech. Píseň Ješua, kterou jsme se společně naučili, nám ještě dlouho poté zněla v uších.

Za zuberskou scholu Katalaxa bych chtěla ze srdce poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci akce. Vždy je pro nás velkou radostí se takto sejít a společně si zazpívat sobě navzájem i k chvále Boží.

 

Kamila Krupová

 

 

9. 12. si připomínáme

Blog pana faráře

Nemůže za to ta lesbička?
Jedna moje výborná kamarádka ze mě dokonce asi trochu udělala v rozhovoru pro jeden křesťanský web tu, co statečně odolává ‚výzvám dnešní doby‘ a řeší...