X

Kdo jsou to andělé?

Je zvláštní, jako málo se křesťanská víra zabývá anděly. Starý i Nový zákon, spisy církevních Otců, výnosy papežů a sněmů více mlčí, než mluví. Andělé existují, chrání nás, každý z nás je pod péčí jednoho nezištného, neviditelného pomocníka. Od svého zrodu Boha velebí. Odrážejí, z vůle Nejvyššího, útoky ďáblovy. Milují ctnost, zvláště dětskou nevinnost. Oni jsou poslové Božího záměru s tvorstvem a člověkem. Nic víc o nich prostě nevíme.

V tomto bodě je přiléhavější umlknout a žasnout, nežli sepisovat sáhodlouhá pojednání… Žasnout podobně jako žasnou kantoři v tomto videu při zpěvu chorálního mešního ordinária určeného pro dnešní den.

srpen 2020
Po
Út
St
Čt
So
Ne

5. 8. si připomínáme

Kristián

Posvěcení římské baziliky Panny Marie

1. čtení: Jer 31,1-7
Žalm: Jer 31
Evangelium: Mt 15,21-28

Blog pana faráře

Výklad mešního obřadu 7.
Liturgický pozdrav Po znamení kříže se obrací předsedající k věřícím liturgickým pozdravem: „Pán s vámi!“ Předsedá-li sám biskup, užívá slov Zmrtvýchvstalého: „Pokoj vám.“ (Lk 24,36) Vzkříšený Kristus...